5 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Lubię dobre inicjatywy, a do takich należy Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom, który już po raz piąty odbywał się w dniach 01-07 czerwca. W wielu szkołach, przedszkolach i instytucjach kultury pojawiają się wtedy niezwykli goście oraz jeszcze bardziej niezwykłe książki.
W tegorocznym święcie książki dla dzieci miałam okazję czytać dzieciom bajki jako członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.
Pewnie ciekawi Was jakie książki wybrałam do czytania przedszkolakom?
Literatura dla malucha nie powinna być zbyt skomplikowana, zbyt długa i nużąca, lepiej też żeby była odpowiednio kolorowa (ludzie, którzy przychodzą z kartką ksero i z niej czytają, nie wiedzą, co robią). Pamiętajcie również, że musi się w niej coś dziać- opisy przyrody  Elizy Orzeszkowej nie przejdą:)

Mój wybór padł na dwie małe książeczki. Są to „Mała biała rybka” autorstwa Guido van Genechten oraz „Kukuryk” napisany przez Marisę Nunez, a zilustrowany Helgę Bansch. Pierwsza jest opowieścią o rybce, która poszukuje mamy. Dzieci bardzo angażują się w słuchanie/ czytanie, ponieważ podpowiadają rybce, czy przedstawione na ilustracjach postacie są jej mamą. Nie wiem, kto bardziej czytał- ja czy oni.
„Kukuryk” zaś sprawia, że w grupie panuje cisza, jak makiem zasiał. Wszyscy ze strachem w oczach czekają, aż biedny ptaszek zostanie zjedzony…

Tego nie da się opisać. To trzeba przeczytać dzieciom!
DSCF7613

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s