Taki wiatr, że akurat czas na wietrzenie półek i regałów

Jesienna aura sprzyja nie tylko czytaniu pod grubym, ciepłym okryciem w łóżeczku czy na kanapie z herbatą bądź czekoladą, ale również wietrzeniu zasobów książkowych. Po co? Przecież idzie zima! Trzeba zrobić nowe zapasy!  Nic dziwnego, że pojawiły się jesienne wyprzedaże, promocje związane tematycznie z opadającymi liśćmi, ale również akcje dotyczące wymiany książek.

O jednej z nich dowiedziałam się od prowadzącej http://nieidealnaanna.com/ . Było o niej głośno już w ubiegłym roku. W październiku trwa druga edycja i uważam, że to świetny pomysł na propagowanie czytelnictwa, porządkowanie zbiorów i wymianę doświadczeń przy okazji wymiany książek. Dodatkowym plusem jest to, że mogą w niej brać udział nie tylko twórcy wpisów, ale również czytelnicy.

„Przeczytaj & podaj dalej” nosi tytuł ta akcja międzyblogowej wymiany książek autorek blogów http://www.savethemagicmoments.pl/ oraz http://www.socjopatka.pl/ . Wg tego co udało mi się wyczytać, bierze w niej udział ponad 70 autorów! W postach lub wpisach zgłaszają tytuły niepotrzebnych już egzemplarzy, które po przeczytaniu leżą i czekają tylko na to, by znów ktoś po nie sięgnął. Następuje książkowa wymiana i radość z obu stron. Brawo za pomysł, popieram, może w kolejnej edycji uda mi się wziąć udział, bo tym razem niestety nie mam jak zrobić zdjęć książek, które wzięłyby udział w akcji.

sam_0188

To jeszcze nie wszystko. W Białymstoku w weekend również szykuje się wymiana książek. W niedzielę 09.10 w Gram off onie odbędzie się „Książkobranie” dla małych i dużych. Oprócz wymiany książek można podyskutować o literaturze i poznać innych fanów czytania. Może i ja się wybiorę?

Reklamy

2 myśli w temacie “Taki wiatr, że akurat czas na wietrzenie półek i regałów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s