Podejmij książkowe wyzwanie

To już rok minął odkąd pomysł na książkowe wyzwanie znaleziony w sieci zainspirował mnie do utworzenia strony (najpierw na Facebooku, a następnie w WordPress) poświęconej książkom, czytaniu, pisaniu, kupowaniu i… wszystkiemu co związane z szeroko pojętą kategorią literatura. Niestety nie udało mi się zrealizować wyzwania 1 dzień- 1 książka, o której wspominam, głównie z powodów technicznych i problemów ze sprzętem. Ale nie przejmuję się. Mamy kolejny rok i kolejne wyzwania do podjęcia.

rokzksiazka-wordpress-com-poleca

Rzucona rękawica

Różne są opinie o czytelniczych wyzwaniach. Niektórzy zarzucają im stronniczość (a bo ktoś lubi tylko literaturę przygodową, to nic innego nie przeczyta, a fantastyki zbyt mało), inni zbyt wyszukane i trudne do spełnienia kategorie. Ja w tym (właściwie to ubiegłym już) roku poległam na książce, w której są elfy. Przeczytałam większość przed książkowym wyzwaniem i miałam trudność w znalezieniu takiej, którą mogłabym poznać po raz pierwszy. Czytałam do 23.30, kiedy to sytuacja zmusiła mnie do wyjścia z domu i witania Nowego Roku w przestrzeni. Zatem do podsumowania wyzwania czytelniczego 2016 zabrakło mi jakiejś godziny i 75 stron. Ale to było moje własne czytelnicze wyzwanie, drugie w życiu (w 2015 roku udało się całe), więc i tak jestem z siebie dumna za te 29 i pół książki przeczytane (plus inne, nie plasujące się w kategoriach, przeczytane przy okazji).

Ilość, jakość, kategoria

W sieci znalazłam dwa wyzwania na 2017:

Pierwsze mówi o tym, żeby czytać codziennie po pół godziny dziennie.

Drugie jest bardziej skomplikowane i zawiera moc kategorii.

Są także jakieś w języku angielskim, dotyczące liczby przeczytanych książek (więcej niż 40 albo tyle ile mam wzrostu, ile mam lat).

Interesujące wyzwanie podano na blogu Wiedźmowa głowologia:

http://wiedzmowa-glowologia.blogspot.com/2016/12/wyzwanie-czytelnicze-2017.html

Ale nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała Wam czegoś swojego.

Wyzwanie powinno być kreatywne

Nie jestem zwolenniczką książek typu „Zniszcz ten dziennik”, chociaż sama idea tworzenia i wypełniania nieschematycznych poleceń- pomysłów żeby zaktywizować człowieka jest godna pochwalenia.  Stąd uważam, że wyzwanie czytelnicze również może być bardziej twórcze niż znalezienie w katalogu lektury z daną literą w tytule. Moja propozycja zawiera pomysły, w których trochę trzeba się nachodzić, trochę zsocjalizować, oprzeć się na inspiracjach ze strony innych ludzi.

Przed Wami czytelnicze wyzwanie 2017:

kreatywne-ksiazkowe-wyzwanie-2017-1

Od Roku z Książką dla Was na 2017 z życzeniami wspaniałych czytelniczych doznań 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s