Kolaże, które mówią ludzkim głosem

Trochę oddalam się od tematyki książkowej, ale koniecznie muszę opowiedzieć o wrażeniach z niesamowitej wystawy, której otwarciu towarzyszyłam niedawno.

dsc_0494

Na początku lutego w Białostockim Centrum Aktywności Wielopokoleniowej pokazana została wystawa prac Zuzanny Chomutowskiej, znanej również jako Perpetto, blogerki i autorki książki „Gdy ogień rzuca cień”. Zaczęło się od wycinania i tworzenia obrazów z wycinków z gazet, a teraz przeniosło w nieograniczoną przestrzeń internetu. Dziełem Perpetto są metaforyczne kolaże wykonane w formie grafiki komputerowej. Grafika pełna przesłania.

Wystawa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Oglądający długo dyskutowali przy pracach, rozmawiali między sobą nad przesłaniem, zastanawiali się nad składowymi elementami użytymi do stworzenia jednego obrazu, zadawali pytania autorce, która pojawiła się na wernisażu. Prawdziwa uczta dla ducha.

dsc_0520

Kolaże Perpetto to głęboki przekaz przeżyć współczesnego młodego człowieka zmagającego się z problemami, uwikłanego w relacje społeczne. Co mnie boli? Czego się boję? Czemu się sprzeciwiam? Tematyka poruszana przez autorkę kolaży nie należy do łatwych, jest też pewną formą wyrzucenia z siebie pewnych spraw, także dla oglądającego.
To nie są zwykłe barwne płaskie obrazki.

dsc_0497

Polecam Wam prace Zuzanny, które można oglądać między innymi na facebooku:

https://www.facebook.com/perpettomixedmedia/?fref=ts

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s