Poeta romantyczny wśród krawatów

Mówi, że wiersze, które napisał nie są jego, a czytając wzrusza się do łez.
Romantyczny, satyryczny, elegancki, niezwykle wrażliwy- taki jest Marek Dobrowolski, poeta z Białegostoku. Niedawno miałam okazję organizować wieczór poetycki tegoż autora i trochę o nim opowiem.

Poezja z banku

Pan Marek Dobrowolski na co dzień pracuje w banku. Wiele osób dziwi się, słysząc, że ekonomista pisze wiersze. Przecież do tego trzeba mieć wrażliwość humanisty… Guzik z pętelką. Jak się okazuje prawdziwie literacka dusza może kryć się w każdym człowieku, niezależnie od zawodu, wykonywanej pracy oraz wykształcenia. Nie jest nauczycielem, a przyjęto go do Nauczycielskiego Klubu Literackiego. Mimo tego, że jest autorem trzech tomików poetyckich (ostatni, nominowany do nagrody „Jestem niewielką ścieżką”), zachowuje niezwykłą skromność i dystans do siebie. A ma się czym pochwalić. Oprócz wierszy ma w swoich zbiorach szereg fraszek i aforyzmów oraz publikacji.

Poezja z humorem, nostalgią i erotyką

O czym pisze Marek Dobrowolski? Trudno streścić to w jednym artykule. Opisuje swoje emocje, doświadczenia, przeżycia. Te wyjątkowe uniesienia i te trudne dramaty. Kobiety zapewne pokochają jego wiersze o miłości, w których można znaleźć nutę erotyzmu. Nie jest to łatwa poezja. Raz delikatna, drugim razem trafia w sedno i samo serce. Niezwykłości dodają jej aranżacje wykonane przez Marka Jarosza, zawarte na płycie „Może odpocznij”, pokazujące zupełnie inną interpretację niż ta czytana przez samego autora.

Poezja to nie wszystko

Pan Marek Dobrowolski jest ciekawym i nietuzinkowym człowiekiem. Na pierwszy rzut oka- niezwykle elegancki i kulturalny mężczyzna. Nie tylko tworzy, ale całym sobą JEST artystą. Zaskakuje na każdym kroku. Okazuje się, że jest rzeźbiarzem oraz posiada kolekcję ponad 2 tysięcy krawatów. Prawdziwy człowiek z pasją.

A na koniec fragment mojego ulubionego wiersza:

„poezja

jak myszy i trawa

jest wieczna”
(fragment wiersza Marka Dobrowolskiego z tomiku „Jestem niewielką ścieżką”

DSC01806

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s