Pocztówka nie tylko na Święta

W mieście B

Zapewne słyszeliście o Polsce B? Takie miejsce, gdzie ludzie są pracowici, mieszkają obok siebie w różnorodności kulturowej, z daleka od stolicy, rzadko wspominani, potrafiący robić coś z niczego. Nie wierzycie? To zapraszam do miasta B- Białegostoku.

Poetycki rap

Jest tutaj pewien młody twórca tekstów, poezji, muzyki- mowa o Michale Ciruku, znanym w środowisku muzycznym jako „Cira”. Dziś pragnę polecić Wam jego piosenki. Dlaczego? Dlatego, że mówią o miejscu, które jest w moim sercu.

DSC01810

Michał Ciruk jest wrażliwym człowiekiem. Tak przynajmniej mi się wydaje, sądząc po muzyce i tekstach zawartych na płycie „Pocztówki z miasta B”. Taka niewielka płytka, zaledwie kilka utworów, a potrafi poruszyć emocje i wspomnienia z czasów, kiedy jako maluch z rodziną wędrowałam ulicami Białegostoku. Zakamarki, kładka nad torami, park Planty, a nawet przyjazny Kawelin znalazły miejsce w piosenkach „Ciry”. Autor ukazuje piękno i bogactwo miasta. Bez narzekania, zaś z wielkim sentymentem, uczuciem i przywiązaniem.

W duszy gra

Płyta Michała Ciurka to nie tylko ciekawe teksty, ale też doskonała muzyka. Nie przepadam za rapem, ale ta „pocztówka” to zupełnie coś innego. Płyta ma w sobie to „coś”: niesamowitą nutę, podobnie jak mieszkanka kulturowa, charakterystyczna dla Podlasia. Trochę buja, trochę zaciąga, jest  jednocześnie magiczna, jak i melodyjnie słowiańska, czasem skoczna, refleksyjna i pełna energii.
Dziś w duszy mi gra „Pierwsza pocztówka”. Zachęcam do słuchania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s