Gdyby książki były rajem- relacja z WTK

Wyobraźcie sobie wielką przestrzeń pełną książek. Idąc wciąż do przodu z każdej strony otaczające Was regały pełne pachnących nowości, kolorowych starodruków, komiksów i gier. Tuż obok, na wyciągnięcie ręki, autorzy i ilustratorzy opowiadający o swojej pracy, pasji, idei. Możesz patrzeć, czytać, przeglądać, kupować. I tłumy ludzi, którzy tak jak Ty uwielbiają literaturę. Książkowy raj? Nie, to Warszawskie Targi Książki.

DSC02156

Ahoj, przygodo!

W tym roku, dzięki uprzejmości organizatorów i bezpłatnej akredytacji, udało mi się odwiedzić Warszawskie Targi Książki po raz trzeci. Pierwszy raz byłam na nich jako autor, w ubiegłym roku jako bibliofil, tym razem wisiała mi na szyi plakietka blogera. Każda rola pozwala poznać to niesamowite wydarzenie z zupełnie innej strony. Na tegoroczną imprezę wybrałam się z planem i odpowiednim zapasem czasu, dzięki czemu mogłam dokładnie zwiedzić całą przestrzeń Targów i zobaczyć wszystko, co chciałam. Gratuluję organizacji i inicjatywy, z każdym rokiem Warszawskie Targi Książki to coraz ciekawsza impreza, przyciągająca szerokie grono czytelników.

Tłumy nie przerażają

Widząc ile ludzi przybywa na Targi Książki, myślę, że raport dotyczący czytelnictwa powinien trafić do archiwum. Niewielu przerażały kolejki po autograf oraz te po bilety, które w upalnym słońcu ustawiały się rzeczką wokół stadionu. Wśród odwiedzających: maluszki w wózkach, biegające maluszki, nastolatki, matki, żony, single, grupy zorganizowane, osoby starsze… Przekrój społeczeństwa. Trzeba jedynie znaleźć w sobie cierpliwość na przedzieranie się w okolicach kolejek po autografy.

Promocje

Nie wszystkie wydawnictwa pokusiły się o promocje, ale Warszawskie Targi Książki to doskonała okazja na zakup książek w atrakcyjnych cenach. Od 10% do 70%, pozycje za 5, 10 czy 15 złotych, spore zniżki na nowości i zakupy większej liczby książek. Atutem jest dopuszczenie do udziału w wydarzeniu antykwariatów, które również cieszyły się ogromnym powodzeniem, myślę, że głównie ze względu na posiadanie unikatów i niedostępnych już na rynku pozycji. Ciekawym pomysłem jest również robienie podczas Targów premier książkowych, które sprawiają, że promocja książki zyskuje niepowtarzalną otoczkę i renomę. Sporo ciekawych propozycji, nowości i zupełnie nieznanych dla mnie tytułów trafiło do zeszytu z tytułami książek do przeczytania (nie wszystko bowiem da się od razu kupić).

DSC02157

Kolorowych jarmarków

Okazuje się, że Warszawskie Targi Książki to miejsce nie tylko dla fanów książki. Zarówno miłośnicy komiksów, jak i gier mogli znaleźć coś dla siebie. Tuż obok działu z antykwariatami rozstawili się wydawcy komiksów oraz producenci zabawek logicznych, gier planszowych, rodzinnych łamigłówek itp. Spora liczba gier mogła zostać przez odwiedzających przetestowana przed zakupem, pod okiem znawców- sprzedawców na specjalnych stoiskach przystosowanych już do najmłodszych odbiorców. Moją uwagę zwróciła też wytwórnia- drukarnia papieru czerpanego, oferująca warsztaty rękodzielnicze. Nie można zapominać również o autorach, żywych, prawdziwych, z których pasji powstały te wszystkie dzieła zgromadzone pod kopułą Stadionu Narodowego. Ale o tym fascynującym doświadczeniu opowiem w specjalnym wpisie.

Inicjatywa

Jestem pod ogromnym wrażeniem całej imprezy i włożonej pracy w organizację wydarzenia. Porządek, dobrze wykonane oznaczenia, dostępność informacji, zaplanowany program, możliwość otrzymania planów przestrzeni i ochrona na wysokim poziomie.

Mam nadzieję, że kolejne Warszawskie Targi Książki będą równie udane. Każdy czytelnik, autor, bloger, redaktor itp. dla kogo liczy się czytelnictwo, promocja literatury, bycia pisarzem, tworzenia, powinien włączyć się w propagowanie idei organizacji tego wydarzenia. I liczę na to, że w kolejnym roku z radością odwiedzę stolicę, by znaleźć się znów w książkowym raju. Zachęcam do odwiedzania oficjalnej strony Targów:

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

logo_wtk

Logo Warszawskich Targów Książki. Promujmy wartościowe wydarzenia.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s