Spotkania z autorami- relacja z WTK

Święto książek, święto wydawców i redaktorów- Warszawskie Targi Książki- to również wielka feta autorów, twórców, ilustratorów, bez których o książkach nie byłoby mowy. Organizatorzy Targów zadbali o żywe spotkanie z literaturą w postaci ogromnej liczby spotkań z autorami, możliwości rozmowy z nimi w cztery oczy oraz zdobycia autografów.

DSC02146

Z przyjemnością pochłaniałam słowa wypowiadane przez twórców czytanych i tych, których jedynie znam ze słyszenia. Nie należę do łowców autografów, wolę obserwować i słuchać. Podczas zaledwie kilku godzin spędzonych na Targach udało mi się zobaczyć aż 16 ciekawych postaci świata literatury i nie tylko.

Prosto z podróży

Niezwykłe jest zobaczenie postaci, które z nie jednego pieca chleb jadły, pół świata zwiedziły i poznały różnorodność kulturową świata. Do takich osób należy Wojciech Cejrowski (czy ktoś zwrócił uwagę, czy był boso??), Beata Pawlikowska oraz Elżbieta Dzikowska. Wszyscy w doskonałych nastrojach, z uśmiechem opowiadający o swoich przygodach, podpisujący książki i dyskutujący z czytelnikami zupełnie tak, jakby spotkali się na kawie. . . Przemiła Elżbieta Dzikowska to dla mnie ikona i wspomnienie z dzieciństwa. Sama jestem włóczykijem, więc ogromnie szanuję ludzi, którzy potrafią doceniać wartość płynącą ze zwiedzania i poznawania każdego zakątka globu.

DSC02164

Wojciech Cejrowski. Z uśmiechem i jak zwykle kolorowy.

DSC02162

Elżbieta Dzikowska żartująca z fanami i niezwykle elegancka.

DSC02166

Bardzo słoneczna Beata Pawlikowska podczas udzielania wywiadu.

Dzieci i ich ulubieni autorzy

Zobaczyć Elżbietę Wasiuczyńską czy Barbarę Kosmowską, zdobyć autograf Doroty Gellner, zapytać jak się pisze książki, skąd się wzięły pomysły na niecodzienne historie, zobaczyć człowieka, który napisał moją ulubioną bajkę- bezcenne. Na Warszawskich Targach Książki nie zabrakło autorów książek i ilustracji dla dzieci, którzy z ogromną chęcią, humorem i delikatnością podchodzili do potrzeb najbardziej wymagających czytelników, jakimi są dzieci. Sama byłam jak dziecko, kiedy zobaczyłam swojego najulubieńszego autora ilustracji, wspaniałego, nieocenionego mistrza, jakim jest Bohdan Butenko, twórca sylwetki Gapiszona, Gucia i Cezara oraz innych wspaniałych postaci. Żałuję, że nie stanęłam w kolejce po autograf, ale bardzo długo stałam i przyglądałam się, jak spokojnie pan Butenko podpisuje swoje książki.

DSC02158

Prawdziwy mistrz ilustracji- Bohdan Butenko.

DSC02160

A kojarzycie tego autora? Uwielbiany przez dzieci Grzegorz Kasdepke. Każde dziecko chętnie podchodziło do twórcy Kuby i Buby. Autor z moich rodzinnych stron.

Milowa lista nazwisk

Nazwiska autorów, których można było spotkać i poznać osobiście na Warszawskich Targach Książki to olbrzymia lista. Obok autorów i ilustratorów blogerzy oraz celebryci. Na jednym z krzeseł dyskutuje sobie piękna jak zawsze Magdalena Zawadzka, na drugim śmieje się i chętnie pozuje do zdjęć Jacek Cygan. Do Grahama Mastertona kolejka taka, że na przejście z jednego do drugiego stoiska trzeba poczekać. Kolejki przyciągał również Michał Piróg.

Jestem pod ogromnym wrażeniem liczby autorów zaproszonych na tegoroczną edycję Warszawskich Targów Książki. To niecodzienna okazja by móc spotkać się z mistrzami słowa, zarówno tymi z zagranicy, jak i rodzimymi. Pod względem liczby zorganizowanych spotkań i możliwości zdobywania autografów trzeba oddać wielki ukłon organizatorom. Ciekawe kto pojawi się w 2018 roku?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s