O kampanii pełnej serca

Już powoli w oknach witryn sklepowych pojawiają się czerwone serca i różowe baloniki. Luty, przez komercyjne Walentynki są kojarzone z miesiącem miłości. A gdyby tak podkreślić tą miłość przez czytanie?

#KOCHANIEprzezCZYTANIE

plakat kampanii KOCHANIEprzezCZYTANIE

Wraz z nastaniem lutego rozpocznie się fenomenalna kampania (plakat powyżej) zainicjowana przez autorkę bloga Save The Magic Moments, która postanowiła przypomnieć m.in. rodzicom, ale również pozostałym internautom, jak ważne jest czytanie dzieciom. Czytanie przecież też może być oznaką miłości! Dzięki wspólnej lekturze z dzieckiem, spędzamy z nim czas, dajemy mu poczucie bliskości, wpływamy na rozwój poznawczy oraz kształtujemy wyobraźnię. Gdy za oknem pada, gdy jest późny wieczór, gdy nie mamy pomysłu na nudę, ale i w każdej chwili możemy udać się z dzieckiem w magiczną podróż do świata książek. Podziwiam pomysł, którym mam nadzieję zarazi się szerokie grono rodzicielskie zebrane w sieci.

Blogerzy- dorosłym i dzieciom

Pomysłodawczyni kampanii już od dłuższego czasu poszukiwała chętnych do wsparcia swojego projektu. Wśród blogerów zajmujących się literaturą dziecięcą, matek-wielbicielek małej literatury oraz członkiń Klubu Książki Przeczytaj i Podaj Dalej (linki poniżej) znalazła 28 autorek, które w ciągu 28 dni będą umieszczać na swoich stronach i blogach polecane książki dla dzieci. Nie będą to książki rekomendowane przez księgarnie, ale przez ludzi faktycznie czytających dzieciom. Książki przetestowane (przez dzieci, przez rodziców, przez fanatyków literatury dziecięcej), sprawdzone, przeczytane i godne polecenia. Czyż nie warto zaufać takim właśnie recenzjom?

Dlaczego wspieram tą kampanię?

DSCF7613

Mój Rok z książką również włączył się do Kampanii Kochanie przez Czytanie. Od dawna jestem wielbicielką literatury dla dzieci i chociaż bycie mamą dopiero przede mną, z dziećmi i książkami mam wiele do czytania…  ekhm czynienia miało być :). Już za dwa dni ukaż się tutaj wpis- recenzja książki nietypowej, bo takiej, którą można przeczytać, zanim dziecko pojawi się jeszcze na świecie. Rok z książką na Facebooku będzie śledził wszystkie wpisy powstałe w ramach kampanii i z radością przesyłał w świat, zarażając kolejnych ludzi manią czytania dla najmłodszych. Uważam, że polscy rodzice i dzieci potrzebują takiego wsparcia. Przy zalewanym tonami śmiecia czytelniczego świecie trudno wyłuskać dobrą, wartościową książkę. Dlatego też czytanie recenzji napisanych przez innych rodziców, to co innego niż korzystać z bestsellerów Empiku (ale to temat na dłuższy esej).  Zamiast spędzać czas na oglądaniu telewizji w rodzinnym gronie, wspólnie poczytajcie. Chociaż byłam zbyt mała, żeby pamiętać sam fakt czytania mi przez rodziców, pamiętam wszystkie bajeczki z mojego dzieciństwa. Gdyby nie czytający Mama i Tata, pewnie nie byłaby teraz ze mnie miłośniczka książek.

Więcej o Kampanii Kochanie przez Czytanie znajdziecie tutaj: 

http://www.savethemagicmoments.pl/

Szukajcie również Klubu Książki Przeczytaj & podaj dalej

https://www.facebook.com/groups/1186904907995677/?ref=br_rs

STARTUJEMY JUTRO!!

Reklamy

Jedna myśl w temacie “O kampanii pełnej serca

  1. Save the Magic Moments pisze:

    Emilia!!! Mordo Ty moja!!!! Oczki mi się zmoczyły. Jak Ty pięknie ujęłaś to w słowa. Dziękuję. Dziękuję, bo wiem że mój przekaz rozumiesz z całą jego mocą.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s