Targi Książki w Białymstoku po raz 7

W weekend 20-22 kwietnia odbędzie się najlepsza z imprez jakie może sobie wymarzyć czytelnik z Białegostoku- to Międzynarodowe Targi Książki.

(na zdjęciu poniżej materiały promocyjne Organizatora)

targi książki banner

Już po raz siódmy po tej stronie Wisły, w Polsce B, w mało znanym reszcie świata Białymstoku, gdzie ponoć zdaniem filmowców zawracają wrony, a poziom czytelnictwa jest żaden (dodając, że po ulicach chodzą białe niedźwiedzie) odbędą się wspaniałe Międzynarodowe Targi Książki. Kto nie boi się przekonać, że oprócz „tej strony Wisły” wszystko to wierutna bzdura, powinien pojawić się na tej klimatycznej imprezie we własnej osobie.

Organizatorem Targów jest Fundacja Sąsiedzi, działająca nie tylko na rzecz promowania czytelnictwa, ale również szeroko pojętej kultury. Targom towarzyszy ponadto Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”, a oprócz zakupienia książek w atrakcyjnych cenach, na czytelników czekają również warsztaty i spotkania z autorami. A wszystko odbywa się m.in. w malowniczym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Białostockim Teatrze Lalek, znajdującym się tuż obok.

Szczęśliwa 7

Co roku Organizatorzy starają się zaskoczyć czytelników, zapewniając im jak najszerszy program, jak największe promocje oraz jak najciekawsze spotkania z autorami.
I tu dużym plusem jest zadbanie o własne podwórko- podczas Targów promowani są poprzez włączenie do współpracy autorzy „lokalni”. Niech się nikt nie obraża, bo mam na myśli znanych w całej Polsce pisarzy, a jednak są to pochodzący z okolic Białegostoku lub związani z tutejszymi stronami fantastyczni ludzie. Jakże by mogło zabraknąć np. Grzegorza Kasdepke (?!)- ulubieńca wszystkich dzieci. W tym roku pojawi się na Targach również Agnieszka Suchowierska oraz Tomasz Samojlik.

W programie tegorocznej imprezy można znaleźć takich gości, jak: Marcin Szczygielski, Ida Pierelotkin (autorka jednej z moich ulubionych książek o Ala Betce!), Hanna Krall, Barbara Kosmowska, Wojciech Widłak czy Michał Książek. Osobiście czekam na wizytę siostry Małgorzaty Chmielewskiej- wyjątkowej zakonnicy, której żadna praca nie straszna.

DSCF6699

Festiwal inny niż wszystkie

Może Was zaskoczyć, ale Targi Książki w Białymstoku są mi droższe niż przykładowo te w Warszawie. Dlaczego? Jest wiele powodów. Jednym z nich jest kameralna rodzinna atmosfera. Nie ma tego przeładowania wydawnictwami, spotkaniami i autorami z każdego zakątka świata, które charakteryzują stolicę. Jak dotąd nie trzeba było stać w kolejce lub unikach dzikich tłumów żeby przecisnąć się od stoiska do stoiska lub też zdobyć autograf. Białostockie Targi przebiegają w spokoju. Mają tak zaplanowany program, że na większość spotkań udasz się bez poczucia straty, że coś Cię ominęło o tej samej porze, ale w innym miejscu. Myślę, że to rozsądne- zamiast latać z mapą i rzucać kośćmi, czy pójść do tego, czy do tego autora, planujesz sobie wcześniej, kogo chcesz zobaczyć na własne oczy i bliżej poznać. Zaproszeni goście to, jak już wspominałam, ludzie znani i lubiani, znani na tym terenie i szanowani za swoją pracę.

Kolejnym atutem Targów w Białymstoku jest szereg imprez towarzyszących i warsztatów, w których Organizatorzy dbają m.in. o najmłodszych czytelników, jak i młodzież. Są specjalne wydarzenia skierowane wyłącznie do tych odbiorców i prowadzone przez specjalistów. Dba się o to, żeby czas Targów był czasem promocji czytelnictwa na szeroką skalę. Która klasa humanistyczna nie chciałaby spotkać się z jakimś autorem zamiast rozwiązywać kolejne testy do matury ?? Zapomniałabym wspomnieć- tu nie musisz płacić za wstęp.
Jednym słowem Organizatorzy dbają o swoich czytelników i to im się chwali.

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w 7 Międzynarodowych Targach w Białymstoku poniżej zamieszczam kilka źródeł informacji i z całego serca wszystkich zapraszam w kwietniu do Białegostoku:

STRONA ORGANIZATORÓW WYDARZENIA: http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/targi-ksiki.html

FANPAGE NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/TargiKsiazkiWBialymstoku/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s