Z kapustą w staniku. Odcinek 2 Spanko

Czwarta nad ranem. Złoty wschód słońca oblał blaskiem zaspane miasto. Ptaki śpiewają jak szalone… Razi w oczy, drażni uszy. Carambola zmaga się z kamieniem Lukrecji, która po raz kolejny tej nocy życzyła sobie mleka. Ach te nocne karmienie! A potem płacz i na rękach mnie noś,najlepiej bez przerwy. Nocne życie matkipolki.

Carambola zbliża się na palcach do łóżeczka. Powoli próbuje odłożyć dziecko. Jeden fałszywy ruch i diabli wezmą całą tą operację. Powinni wykorzystywać małe dzieci w wojsku do treningu żołnierzy. Brak snu, ciągłe noszenie ciężaru bez odkładania i nieustający płacz. O tak. Niejeden komandos by wymiękł.

DSC04132

 Jeszcze chwila. Trzy centymetry do materaca. Udalo się ! Lukrecja leży pod kocykiem. Carambola wychodzi za próg sypialni, starannie omijając wszystkie skrzypiące klepki. Dopada do wc. Niestety nim strumień popłynie, słyszy płacz swojego rozkosznego malucha. A zapowiadało się tak pięknie. Chociaż kwadrans spania!

Niech mnie ktoś zastąpi! Niech mnie ktoś na tej warcie zmieni!

Tatko korzystając z letniej aury rozbił namiot pod blokiem. Trzeba przecież w jakiś sposób wyspać się do pracy. Rano Carambola zrzuca mu tylko na parking kanapki na śnidanie, świeże gacie i skarpetki.

Sen. Ach, kiedy to było, że człowiek potrafił spać ciurkiem 6 godzin? Co tu dużo mówić chociaż 4!  Bądźmy realistami- nawet 2.

Kilka dni temu Tatko prezentował żonie rekordy w internetach. Rekord prędkości, rekord dystansu, rekord gotowania. Carambola patrzy na niego zza głowy śpiącego na ramieniu i tylko na ramieniu dziecka. Rekordy? Co Ty nie powiesz? Ja nie śpię od trzech tygodni i jeszcze żyję!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s