Z kapustą w staniku. Odcinek 3 Tutoriale

Jak to wspaniale, że wszystko jest w internetach!

Co by to było, gdyby młoda matka, niczym zagubiony wędrowiec w obcym mieście musiała latać od matki do teściowej i od ciotki do ciotki żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat hodowli dziecka. Kiedyś to były czasy. Całe plemiona zaangażowane w opiekę nad nowym maluchem. Cała wioska służąca wsparciem i pomocą. Dziś w takiej ilości pojawiają się jedynie niechciani hejterzy i wścibskie baby z mnóstwem niepotrzebnych rad.   Ach, te czasy, gdy wiedzę przekazywano z pokolenia na pokolenie… bez szkół rodzenia, w których godzinny wykład ma być lekiem na całe zło. Dziś  zamknięci w czterech ścianach swoich małych mieszkanek, skazani na siebie i lekturę książek, młodzi rodzice wychowują swoje pociechy metodą prób i błędów. I tak te małe mieszkanka zamieniają się w prawdziwe laboratoria badawcze. Zapewne dzięki temu otrzymujemy wyjątkowo niepowtarzalne egzemplarze dzieci…

Carambola szuka w internetach tutoriali. To takie fajne filmowe instrukcje obsługi wszystkiego. Spocona, palcami klejącymi od mleka przewija ekran telefonu podłączonego do wifi. Czasem jest to kwestia sekund. Szybkie znalezienie odpowiedniego filmiku gwarantuje przetrwanie. Trzeba być niczym puma- szybkim i spostrzegawczym, a jednocześnie bacznym obserwatorem.

DSC04134

Oglądała już: „Jak przewinąć ośmiornicę”, „Techniki sikania bez dziecka odkładania”, „Obrazkowy leksykon kup prawidłowych”, „Jak oswoić ryczącego lwa” oraz „Szybkie czytanie języka migowego niemowlęcia”. Wciąż jeszcze poszukuje coś na temat prostych sposobów na brak snu. Ale nic sensownego nie udaje się jakoś znaleźć. Tatko oglądał już tutorial pod tytułem „Naucz się odróżniać śpioszki od pajaca,czyli krótka szkoła bardzo skomplikowanych nazw ubranek”. Bóg jeden wie ile z tego udało mu się zapamiętać, więc żona profilaktycznie podpisała wszystkie szafki z odzieżą, na wypadek gdyby to Tatko miał ubierać ich kochane maleństwo. Wtedy tylko mówisz: „Załóż śpioszki” i pyk- otwiera się odpowiednia szufladka.

Carambola z Lukrecją przy piersi poszukuje wiedzy ułatwiającej współpracę, rozwój i codzienne funkcjonowanie bez konfliktów rodzinnych. Gdyby tylko wiedziała parę lat temu, jaki czeka ją los zamiast dwóch kierunków studiów skończyłaby kurs na dobrą matkę. Tymczasem musi radzić sobie z użyciem internetów. Jak to dobrze, że ktoś je wymyślił!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s