Z kapustą w staniku. Odcinek 11 Gdy nikt nie widzi

Macierzyństwo ma te plusy, że można pozwolić sobie na rzeczy, na które zwykle dorośli ludzie się nie decydują/ nie mają odwagi/ wstydzą się lub uważają za śmieszne.  Że można w biały dzień robić to, co inni uważają za wariactwo godne zamknięcia w domu dla obłąkanych.  Możesz wszystko, gdy nikt nie widzi. Eksperci twierdzą nawet, że dopuszczalne jest bezkarne puszczanie bąków ze zwalaniem na swojego malucha.

 Carambola w samej koszuli nocnej mimo słońca stojącego wysoko turlała się z Lukrecją po ziemi, wykonując przeróżne wygibasy mające na celu zabawić córkę. Ludzie, ludzie, cyrk przyjechał! Jednocześnie wydobywała z siebie odgłosy niezwykle interesujące. Guganie, kląskanie, miauczenie i inne temu podobne dźwięki. Chwilę wcześniej czytała Małej książeczkę, tworząc dziesiątki ról wszelakich. Mimiką twarzy i głosem naśladując bohaterów opowieści i zastanawiając się co by było gdyby zobaczył ja ktoś z pracy. Czy mieli by ubaw z tych aktorskich próbek? Czy widzieli by w niej jeszcze tą samą kobietę, która jeszcze jakiś czas temu siedziała za biurkiem, elegancko odpowiadając na telefony i prowadząc szkolenia? Grunt, że cel, jakim było zajęcie znudzonego malucha został osiągnięty. Nic innego się teraz nie liczy.

To nie jedyne „grzeszki” popełniane, gdy nikt nie widzi. Bo na przykład można sobie będąc na urlopie macierzyńskim podjadać nad ranem ciasteczka. Przecież gdy karmisz, zapotrzebowanie na posiłki wzrasta. Masz wymówkę na dodatkową porcję kanapek i kotleta. Masz prawo jeść w pośpiechu, zasypując się okruchami niczym wiejskie prosięta, oblewać chłodną herbatą, udając, że to mleko się dziecku wylało, a potem wycierać usta rogiem piżamy lub tetrą.

DSC04149Nie jesteś osamotniona, gdy zapominasz wrzucić proszek do prania i zastanawiasz się dlaczego na ubraniach są nadal plamy, a także, gdy sól sypiesz do herbaty. Nic to, gdyż nikt cie nie rozlicza. Przy spożywaniu posiłków uważaj jedynie na odstawione i niezmyte kubki. Może się bowiem wydarzyć, że herbata, którą akurat pijesz to wspomnienie dnia wczorajszego.

Możesz trzy dni nie myć włosów, zapomnieć o prysznicu z niewyspania ,przecież i tak nigdzie nie wychodzisz, wiec… Spacer może się odbyć bez makijażu.

Nikt nie znajdzie cię z pozie śpiącej na sedesie, w pustej wannie, z głową na desce do prasowania, na podłodze obok bujaka przykrytej dziecięcym kocykiem. Najwyżej Tatko Cię znajdzie. Ale on, jako prawdziwy mężczyzna, gdy jest świadkiem podobnych ekscesów potrafi zrozumieć i wybaczyć, czasem nawet odnieść się na właściwe miejsce spoczynku (rozumieć: spania).

Gdy jesteś matką, możesz udawać strongmana gdy zamiast znosić na dół wózek, spuszczasz go schodek po schodku, modląc się, by na parterze miał jeszcze wszystkie kółka. Gdy nikt nie słyszy możesz śpiewać dziecku disco polo albo arie operowe naśladując Pavarottiego. Malować bohomazy z nadzieją, że dziecko nie pozna, że to nie królik. Udawać tygrysa lub barana (zależy do którego Ci bliżej) podczas wspólnych zabaw i stroić idiotyczne miny.

Gdy nikt nie widzi, dzieją się różne rzeczy.

I nikt się nie dowie, że zmywałaś naczynia o trzeciej nad ranem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s