Magia kontrastowych kart

Nie tylko książka, grzechotki oraz zabawki edukacyjne mogą wspierać rozwój malucha od pierwszych dni jego życia. Gdy dziecko żywo interesuje się otaczającym światem,   polecam sięgnąć po obrazki, które je zaciekawią, wzbogacą wiedzę i rozwiną zmysł wzroku. Taką pomocą mogą służyć karty kontrastowe.

Wydawnictwa oferują szereg różnych kart i plansz kontrastowych. Dla niewtajemniczonych: są to obrazki o prostych kształtach najczęściej w czarno-białych barwach, a dla dzieci od szóstego miesiąca również w kolorze, którego układ, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na kontrastach.  Można znaleźć takie obrazki, które przedstawiają zwierzęta, przedmioty z najbliższego otoczenia dziecka, twarze, warzywa i owoce czy też ksztalty. Większość z nich to prostokątne, tekturowe, grube i trudne do zniszczenia przez malucha karty.  Mamy w domu kilka opakowań kart kontrsatowych, jednak najbardziej przypadły nam do gustu obrazki od Czu Czu.

20180828_180150[1]

Pierwsza rzeczą za które kocham te właśnie karty jest to, że wydawca zamontował do nich plastikowe kółeczko. Mała rzecz, a cieszy. Jest to ogromne ułatwienie dla matek. Gdy jesteś zmuszona posługiwać się tylko jedną reką -kółko ułatwi odwracanie. Można je rownież zawiesić np. w wózku lub przy łóżeczku (tylko pod nadzorem doroslego!) czy przypiąć do torebki wybierając się w podróż.

Drugi plus to niewielki kształt w porównaniu do innych posiadanych przez nas kart. Nie zajmują dużo miejsca, z powodzeniem schowasz je nawet w kieszeni.

To nie umniejsza wartosci rysunkom. Karty zostały tak skonstruowane, że z jednej strony obrazek jest czarny na białym, z drugiej-ten sam-biały na czarnym tle. Wydawca wprowadza też kilka kolorowych akcentów o czerwonej i żółtej barwie. Przedstawione ilustracje są przyjazne dla oka, proste, mają ciekawe kształty. Nie są to cienie przedmiotow, jak w przypadku innych kart, ktore posiadamy. Są zabawne, wyraźne, ciekawe. Słowem takie typowe „dzieciowe” obrazki. Atrakcyjne dla malucha i dla oka dorosłego.

Co do przedstawionych treści: jest tu i dom i zwierzęta i drzewo i samochód. Przeważają jednak małe i duże zwierzęta. Nam, nie wiedzieć czemu, najbardziej podoba się kartą z autem…

Do zestawu dołączony został przewodnik dla rodzicow: w jakim celu  i w jaki sposób używać kart. Podoba mi się hasło towarzyszące serii kart dla dzieci od Czu Czu. Mianowicie: „Nigdy nie jest za wcześnie na wspólne odkrywanie świata”. Zgadzam się z tym w zupełności.

Jesli planujesz zakup kart na prezent to eleganckie pudełko, w którym zostały umieszczone idealnie się do tego nadaje. My własnie dostałyśmy je w prezencie i od razu stały się nunerem jeden w codziennych zabawach. Co prawda producent proponuje używanie obrazków od 3 miesiąca życia, jednak przy ciekawskim dziecku z powodzenien można po nie sięgnąć już wcześniej. Do tego cena przystępna, nie zwalająca z nóg.

Jesli szukasz pomysłu na rozwijanie wzroku i ciekawości poznawczej niemowlęcia z powodzeniem polecam karty kontrastowe od Czu Czu.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Magia kontrastowych kart

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s