A ja rosnę i rosnę

Książeczki dla malucha. Jakie wybrać? Edukacyjne czy do zabawy? Można śmiało przyznać, że to temat-rzeka. Dziś pod lupę biorę serię książeczek „Rosnę i poznaję” wydawnictwa Zielona Sowa.

20180929_105058

Na książeczki te trafiłam przy okazji wyprzedaży w moim ulubionym internetowym sklepie z literaturą. Małe kolorowe książeczki przyciągnęły moją uwagę, gdy szukałam czegoś edukacyjnego, ale nie nudnego, do oglądania z dzieckiem ciekawym świata. Co wyróżniło je spośród tysięcy innych tego typu? Zdecydowanie jakość i jeszcze kilka plusów. Oto one:

  • Fotografie zamiast ilustracji – rzeczy pokazano faktyczne takie, jakimi są (nie imbryk z oczami, słońce z uśmiechem czy auto z zębami)
  • Dobra jakość zdjęć- fotografie są duże i wyraźne, mają ciekawe kolory, kształty, kolejny raz podkreślę realizm
  • Format książeczek – mieszczą się bez problemu zarówno w torebce czy kieszeni, kwadratowe i poręczne dla dziecka i dorosłego
  • Cena niska za dobrą jakość- to zdecydowanie plus tej serii, są niedrogie
  • Wykonanie – twarde laminowane grube strony powinny znieść wielokrotne oglądanie
  • Kolor i kontrast- w serii znajdują się zarówno książeczki w kolorze jak i czarno-białe z barwnymi elementami dla najmłodszych
  • Segregacja tematyczna- każda książeczka to jeden temat, co sprzyja formułowaniu pojęcia zbiorów, różnorodna tematyka: są tu zwierzęta, to co w domu, to co na ulicy itp.
  • Treść- większych błędów nie dostrzegam, do zarzucenia mam umieszczanie fotografii wielkich zwierząt na równi z małymi, gdy lew jest wielkości mrówki trochę to do mnie nie przemawia

20180929_105126

Polecam książeczki z serii „Rosnę i poznaję” ponieważ potrafią zaciekawić dziecko. Nadają się zarówno do oglądania z rodzicem, jak i do samodzielnej zabawy. Kolorowe fotografie sprzyjają rozwojowi poznawczemu oraz pozytywnie wpływają na zmysł wzroku. Mogą być zarówno pomocą edukacyjną, jak i zabawką. A w związku z tym, że nie kosztują wiele, można zakupić całą serię. Naszym faworytem stały się „Zwierzęta i ich dzieci” oraz „Pojazdy”. Jeśli szukacie ciekawych książeczek, które pomogą poznać świat- zachęcam do sięgnięcia po serię „Rosnę i poznaję”

Reklamy

2 myśli w temacie “A ja rosnę i rosnę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s