O życiu po swojemu, czyli premiera książki Nieidealnejanny w Białymstoku

Bardzo oczekiwany i długo wypatrywany. Niezwykle elegancki i mocno różowy. Wzbogacony rewelacyjnymi zdjęciami Pawła Ławreszuka. Pełen wskazówek, jak żyć i podnosić się z największych upadków. Taki jest właśnie „Nieidealnik”, czyli książka Nieidealnejanny.  Miała ona swoją premierę 29 maja w rodzinnym mieście autorki-Białymstoku. O tym, jak od bloga doszło do książki i o tysiącu innych ważnych spraw blogerka opowiadała na swoim pierwszym spotkaniu autorskim.

20190529_181220

Środa Literacka w Książnicy Podlaskiej

Podczas środowego spotkania w Książnicy Podlaskiej można było po raz pierwszy usłyszeć fragmenty „Nieidealnika”, a także poznać ciekawostki dotyczące jego powstania. Anna Chomiak mówiła o blogowaniu, książce, osobistych poglądach, bogatym doświadczeniu i sztuce szczęśliwego życia.

20190529_170806

Pojawiło się wiele trudnych i kontrowersyjnych pytań i tematów, jak np. wirtualny ekshibicjonizm, bezkarność hejterów, przemoc domowa, DDA i żałoba. Zdaniem autorki mówienie o tym, co trudne, ma za zadanie wywołanie społecznej dyskusji i otwarcie ludziom oczu na sprawy, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami, na problem zmagania się z chorobą i depresją. To nie tylko słowa, bo Anna Chomiak podejmuje też liczne działania na rzecz wsparcia kobiet: i tych z trudnością akceptujących siebie, i tych doświadczających przemocy. Pokazuje, że warto walczyć o własne życie i nigdy się nie poddawać. Anna Chomiak w swojej książce pisze nie tylko o trudnościach, ale również o tym, jak radzić sobie z ciężkim doświadczeniem i znaleźć zarówno szczęście, jak i akceptację samego siebie.

20190529_171415

Motywuje, inspiruje, wspiera

Nieidealnaanna od kilku lat motywuje polskie kobiety, dając im do zrozumienia, że do szczęścia nie potrzeba być idealnym. Pokazuje macierzyństwo bez instagramowych fluidów, dowodzi, że każda kobieta może odnaleźć w sobie piękno, bo ono nie ma odpowiednich wymiarów i ubioru.  Często apeluje też o większą życzliwość kobiet wobec siebie nawzajem (zamiast powszechnego oceniania i krytyki).  Jej blog czytają tysiące osób, codziennie oczekując nowych treści, wskazówek i wyzwań. Porusza i wzrusza, co zresztą można było zobaczyć podczas spotkania w Książnicy. Jedni łapali się za głowę z niedowierzaniem, inni mieli łzy w oczach. Nie zabrakło również głośnych wybuchów śmiechu za przyczyną niebanalnego humoru i dystansu do siebie, z jakim Anna Chomiak podchodzi do każdego swojego czytelnika i słuchacza.

20190529_180340

Rodzina 

Rodzina jest najważniejsza. Tak zawsze mówi autorka „Nieidealnika”. Również w Białymstoku towarzyszyli jej najbliżsi. Mąż, na którego, jak twierdzi, reklamacji nie przyjmuje, a o którego miłości mówi wielokrotnie, fantastyczne córki, krewni oraz najbliżsi przyjaciele. Fani otoczyli ją zwartym gronem, chętnie robiąc wspólne zdjęcia, wręczając kwiaty i gratulując sukcesu.

Osobiście muszę Wam przyznać, że wczorajszy sukces i szczęście Ani, to również moje szczęście. Przez kilka miesięcy pracowałam nad książką, wykonując korekty. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, doskonałe doświadczenie, a właściwie i przygoda oraz wielki zaszczyt. Ale najpiękniejsze jest to, że mogłam towarzyszyć autorce w spełnianiu marzeń.

20190529_175435

Jeśli pragniecie nabyć książkę „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”,

znajdziecie go tutaj:

https://nieidealnaanna.com/product/ksiazka-nieidealnik-sztuka-szczesliwego-zycia/

8 myśli w temacie “O życiu po swojemu, czyli premiera książki Nieidealnejanny w Białymstoku

  1. Nieidealnaanna pisze:

    Emilko! Moja wdzięczność dla ciebie za pracę, poświęcony czas, serce, doping i wsparcie psychiczne jest tak ogromna, że nie da się tego określić słowami. Także dziękuję Ci raz jeszcze. Za wszystko. Twoja obecność dodała mi otuchy, a relacja na blogu wzruszyła do granic możliwości.

    Może i jesteśmy Nieidealne, ale nasza przyjaźń jest idealna. 😘😍

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s